İHA (18.05.2017)

Dolmabahçe Sarayı’nda “Noktanın ve Renklerin Devrânında Hazret-İ Fâtime” sergisi açılıyor

Kutbu’n Nâyî Niyazi Sayın ve günümüzün hattatlarından Mahmut Şahin’in “Noktanın ve Renklerin Devrânında Hazret-i Fâtime” adlı sergisi, 21-28 Mayıs tarihleri arasında Dolmabahçe Sarayı’nda sanat severlerle buluşacak.

Kutbu’n Nâyî Niyazi Sayın’ın ebruları ve Mahmut Şahin’in hatları ile meydana gelen levhalar, “Noktanın ve Renklerin Devranında Hazret-i Fatime” adlı sergi ile sanat severlerle buluşacak. Revak Kitabevinin organize ettiği sergi 21 – 28 Mayıs tarihleri arasında Dolmabahçe Sarayı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Altmış üç levhadan oluşan bu nadide koleksiyonda, Hazret-i Fâtime’nin isimleri, künyeleri ve sıfatları sergilenecek. Sergi, teması ve kompozisyonu ile bir ilk olma özelliği taşıyor. Sergide ayrıca, “Hazret-i Fatime’nin İsimleri” adlı kitap ta yer alıyor. Türkçenin yanı sıra İngilizce tercümeleri de kapsayan eser, konuya ilgili kimselerin dikkatini çekeceği gibi, sanatseverlerin de ince zevklerine hitap eden bir albüm niteliğini taşıyor.

Sanatseverlerin, 21 – 28 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edebileceği sergi, tarihin en önemli lokasyonlarından biri olan Dolmabahçe Sarayı Hazine-i Hâssa Dairesinde gerçekleşiyor.

Okumak için tıklayınız…

 

 

  • Posted by
  • on June 7, 2017
  • Comments are off
  • Basın ,